Internet - narzędzie to promocji twojego biznesu

Internet - narzędzie to promocji twojego biznesu czyli pozycjonowanie katowice na celu podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Generalnie jest to dość nietrudne, jednak...jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO trzeba wziąć p

Dodane: 18-03-2015 10:11
Internet - narzędzie to promocji twojego biznesu

pozycjonowanie katowice

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak oraz o kampaniach AdWords.

Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Generalnie jest to dość nietrudne, jednak...jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych na przykład: obszar gdzie dana strona zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wiadomo, ze pozycjonowanie jest to proces, zatem na konkrety trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Oczywiście jest mnogość metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

SEO jako branża w Polsce jest nowa, co nie oznacza braku dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Etyczne i nieetyczne seo

pozycjonowanie katowice

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Właściwe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, bez ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest również blackhat pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i daje szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwarce. Smutne jest to, że dużo firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Ważna część procesu pozycjonowania

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, gdyż od tego zależy czy nasza strona na dane słowo będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca kwestia doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować totalnym brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.